back-to-home

Knihy štúdia Egreš
Ondrej Jób (Stratený šál, Veľký výlet), Michal Tornyai (Na kraji lesa, V záhrade), Silvia Vargová (Vtáčí atlas, Vincent)

Spolupráca: Stratený šál – Egreš/Zuzana Mitošinková (idea, redakcia a výtvarná redakcia), Svetlana Kapalková a Ľudmila Mičianová (text), Susie Hammer (ilustrácie); Veľký výlet – Ekaterina Trukhan (text a ilustrácie), Egreš/Zuzana Mitošinková (výtvarná redakcia); Na kraji lesa – Egreš/Zuzana Mitošinková (idea, editácia a výtvarná redakcia), Ľubica Schmarcová (text), Ilona Polanski (ilustrácie); Vtáčí atlas – Egreš/Zuzana Mitošinková (idea, redakcia a výtvarná redakcia), Ján Gúgh (text), Adela Režná (ilustrácie); V záhrade – Egreš/Zuzana Mitošinková (idea, text a výtvarná redakcia), Susie Hammer (ilustrácie); Vincent – Egreš/Zuzana Mitošinková (idea a výtvarná redakcia), Andrea Gregušová a Zuzana Mitošinková (text), Lucia Žatkuliaková (ilustrácie)

 #Knihy a publikácie

Séria kníh nezávislého štúdia Egreš, ktoré vydáva tituly predovšetkým pre deti a mládež, no oslovia aj dospelého čitateľa. Na dielach spolupracujú profesionálni slovenskí aj zahraniční autori a autorky z prostredia vedy, ilustrácie a grafického dizajnu. Štúdio tvorí a vydáva aj autorské obrázkové knihy. Knihy sú tlačené veselými Pantone farbami a na certifikované papiere z udržateľných zdrojov, často s autorským písmom typografov. Ku knihe V záhrade vznikla aj komplexná kolekcia detského oblečenia v spolupráci so značkou Mile.

Ďalšie práce a diela


Čierne diery: Priemyselné pamiatky a zabudnuté miesta Slovenska
Michal Tornyai
#Nominácia #Knihy a publikácie

Diery – písmový systém
Michal Tornyai
#Nominácia #Písmo

Manual
Ondrej Jób
#Nominácia #Písmo

Mapa slovenských železníc
Ondrej Jób
#Nové horizonty

Písmo Hanka
Michal Tornyai
#Písmo

Stratená Bratislava
Michal Tornyai
#Nominácia #Knihy a publikácie

Železničné vodojemy Slovenska
Michal Tornyai
#Nominácia #Knihy a publikácie